Banke Srbije - nova FLEX tehnologija

Ići dole

Banke Srbije - nova FLEX tehnologija

Počalji od Economist taj Uto 15 Apr 2008, 14:36

Global Banks - Banke Srbije http://www.bankesrbije.com

Potpuno novi, jedinstveni sistem uporednog prikazivanja bankarskih ponuda na nivou drzave. Dakle, obuhvata sve postojece banke u Srbiji i sve njihove proizvode: Kartice, Krediti, Lizing, E-Banking, Racuni, Stednja.

Sa neverovatnim mogucnostima uporedjivanja svih parametara, da li su u pitanju fizicka ili pravna lica, po tipu proizvoda, npr. tipu kartice ili kredita, rokovima, svim kamatama (ima ih dosta razlicitih), iznosima, svim troskovima i taxama, uslovima, osiguranjima, dokumentacijom, ma prosto svim mogucim parametrima koji inace postoje, a konkretne banke uglavnom prikrivaju sve silne "sporedne" troskove kada se interesujemo za neku uslugu.

Sve je prikazano u tabelarnim i grafickim prikazima, sa "zivim" grafikonima - sto je potpuno nova internet tehnologija, tzv. Flex (verovatno niste ni culi - nisam ni ja dok nisam ovo video). I ono sto je najvaznije, moguce je uporedjivati vrednosti svake banke sa svakom, svakog pojedinacnog proizvoda!!! Nema vise setanja od banke do banke, gubljenja vremena na silne razgovore, i ono najbitnije, sve je na ovom sistemu savrseno jasno, jer nema "prikrivenih" troskova!!! Svi koji imamo neka posla sa bankama, a imamo ih svi, znamo da nas bankari varaju do besvesti i da nam na kraju sve ispadne neuporedivo skuplje od onoga sto nam u razgovorima prikazu i pokazu. Ovde nema toga! Sve je jasno pokazano, svaki detalj, svaki trosak, svaka i najmanja stavka!!!

Sledeca dobra stvar je sto svaki korisnik moze sam da formira svoje parametre svih ovih proizvoda!!! Kako? Ovako: Kada se otvori odredjeni proizvod, desno gore ima odredjena, hm... kako bih to nazvao, tabela sa parametrima, i to tako da se parametri mogu podesavati po zelji sa kursorom, u wordu se zovu Indent, "strelicama", koje se mogu pomerati i sa prednje i sa zadnje strane i podesiti po zelji, a sistem sam automatski izbacuje opcije sa leve strane u odnosu na podesene parametre. I tako za svaki proizvod. Prosto podesimo po zelji i vidimo ko nam nudi te uslove od svih banaka u zemlji.

Naravno, tu su svi opisi svakog pojedinacnog proizvoda, svi parametri, i naravno, ono nezaobilazno dugme "UPOREDI"!!!

Postoji i posebna celina "KURS", sa prikazom kursa SVIH valuta na danasnji dan, ali s mogucnoscu biranja prikaza na bilo koji datum u predhodnih godinu dana i to tri vrste kursa: Devizni kurs, Kurs za efektivni strani novac, Srednji kurs dinara.
Desno od toga je jedan konverter koji jos nikada nigde nisam video da postoji - konverter SVAKE valute u SVAKU!!! Sve radi odmah i sad! Znaci, ukucas gore iznos i samo klikces - ova u onu, ona u drugu i tako bezgranicno!
Ispod toga je graficki prikaz kretanja kursa u poslednjih godinu dana, s tim da se naravno i to vreme moze podesavati po zelji, kao i kod parametara proizvoda. Prikazani su graficki EUR, USD, GBP, CHF, i tek to kad kliknete, onda se najbolje vidi nova net tehnologija zivih grafikona!

Naravno, tu su jos i forum, da se moze raspravljati o pojedinacnim i sa pojedinacnim bankama, zatim blog u kome trenutno ima snapshotova i kratkih uputstava, s tim da ce biti detaljno video uputstvo, jer za one koji bas nisu vicni internetu, trebace im malo truda da savladaju sve sto portal nudi. Tu je i ona klasika poput F.A.Q., opisi i slicno.

Da, jos jedan vrlo interesantan detalj: Bankarski recnik - sa opisima (definicijama) svih bankarskih termina, sto je poprilicna pomoc za sve "obicne" korisnike, neekonomiste.

Tu su jos i linkovi ka domacim i stranim finansijskim institucijasma, vestima Narodne banke Srbije, kao i vestima samog Global Banks sistema. I da, na kraju, uskoro ce moci da se porede i banke u regionu, gde ce u sklopu Global Banks biti Banke Hrvatske i Banke BiH. Verovatno vremenom i neke druge.

Trenutno se na osnovnoj stranici moze videti obavestenje:

Global Banks je 11.04.2008. godine postavio BankeSrbije.com u Public BETA fazu. Public BETA faza označava stanje u kome se unose osnovni podaci (bankarski proizvodi, njihovi opisi i detalji), sistem se testira, otklanjaju se eventualni nedostaci i radi se na unapređenju celokupnog okruženja.

Sistem u ovoj fazi nije potpuno operativno upotrebljiv, jer nisu uneti svi proizvodi, svih banaka. Kada se završi sa unosom svih podataka na sistemu, kada se obave sve tehničko-informativne prezentacije, kao i kada se postavi video uputstvo, sistem će biti pušten u operativnu fazu.

Svi posetioci, koji žele aktivno da se uključe u testiranje sistema i da kroz svoje preporuke i opažanja unaprede pomenuti, povratne informacije mogu da šalju na E-Mail: feedback@bankesrbije.com. Predviđeno vreme trajanja Public BETA faze je 30 dana.

Pa bi sve ovo valjalo dobro prostudirati, a i koristiti, jer ne videh nista bolje za sve nas obicne korisnike bilo cijih i bilo kakvih usluga i to sve ovako na jednom mestu, sa svim podacima.

Economist
Novi clan
Novi clan

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Banke Srbije - nova FLEX tehnologija

Počalji od M45T3R M1ND taj Sre 16 Apr 2008, 08:48

Economist ::Dakle, obuhvata sve postojece banke u Srbiji i sve njihove proizvode: Kartice, Krediti, Lizing, E-Banking, Racuni, Stednja.

Kao prvo ne do Bog da sam sve citirao.

E sad, ja licno ne verujem da cu ikad koristiti usluge bilo koje banke posle svega cemu sam bio svedok.

Kredit ne bih uzeo pa....
A za kartice svi kazu da su besplatne a u stvari se placaju (valjda na godisnjem nivou) i kada hoces da je otkazes treba da platis xxxx para.
Stednja se takodje ne isplati kolko sam ja video.

A ti, Economist ako si ovde dosao samo da bi reklamirao ovaj FLEX i ako neces slati vise poruka pa dosao si na pogresno mesto. Em forum ima malo clanova, em clanove ne zanimaju ovakve stvari (bar za sada)...

Ako si se registrovao iz drugog razloga onda to reci.

Administrator
Administrator

Broj poruka : 1491
Godina : 30
Posao/hobi : IT, Hardver, gaming
Datum upisa : 15.12.2007

http://kompsrb.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Economist taj Sre 16 Apr 2008, 10:28

M45T3R M1ND ::
E sad, ja licno ne verujem da cu ikad koristiti usluge bilo koje banke posle svega cemu sam bio svedok.

Kredit ne bih uzeo pa....
A za kartice svi kazu da su besplatne a u stvari se placaju (valjda na godisnjem nivou) i kada hoces da je otkazes treba da platis xxxx para.
Stednja se takodje ne isplati kolko sam ja video.

Hm.... mislili, ne mislili, ali svi smo prisiljeni koristiti bankarske usluge, pre ili kasnije, vise ili manje, ali moramo.
Kad vec moramo, zasto ne videti gde je najbolje, po bilo kojoj od ovih stavki.

To sto navodis troskove kartica i slicno, da, stvarno ih ima svakakvih, ali zato i treba sve to da je negde prikazano, a ne da nam bankari prodaju sarene laze.

Ne reklamiram FLEX, samo ga spominjem, jer je interesantan.
Uzgred, poenta foruma i jeste polemisanje Smile mislim, nema svrhe prvo objasnjavati zasto se ko registrovao, pa tek onda ukljuciti se u forumasenje Smile

Economist
Novi clan
Novi clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od M45T3R M1ND taj Sre 16 Apr 2008, 11:04

Economist ::Hm.... mislili, ne mislili, ali svi smo prisiljeni koristiti bankarske usluge, pre ili kasnije, vise ili manje, ali moramo.
Kad vec moramo, zasto ne videti gde je najbolje, po bilo kojoj od ovih stavki.

To sto navodis troskove kartica i slicno, da, stvarno ih ima svakakvih, ali zato i treba sve to da je negde prikazano, a ne da nam bankari prodaju sarene laze.

Ne reklamiram FLEX, samo ga spominjem, jer je interesantan.
Uzgred, poenta foruma i jeste polemisanje Smile mislim, nema svrhe prvo objasnjavati zasto se ko registrovao, pa tek onda ukljuciti se u forumasenje Smile

OK, u redu, samo me zanimalo sta je u pitanju. Hvala sto si odgovorio.

PS. Gde se registrova u pola 4 ujutro Shocked . I gde si nasao forum? Jel na google ili...?

Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Economist taj Pet 18 Apr 2008, 07:56

Google je majka Very Happy

Economist
Novi clan
Novi clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od M45T3R M1ND taj Pet 18 Apr 2008, 08:02

Economist ::Google je majka Very Happy

Znao sam. A sta si kucao kad je u rezultatima bio moj forum?

Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ghost taj Pet 18 Apr 2008, 10:20

Najverovatnije je ukucao najjaci forum na svet i gooogle mu izbacio ovaj kao jedino resenje. Razz Razz Razz Razz Razz
Ghost
Legenda
Legenda

Broj poruka : 650
Godina : 26
Posao/hobi : Games, sport
Datum upisa : 20.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PRVULE taj Pet 18 Apr 2008, 20:38

hahha Very Happy 100% cheers Basketball
PRVULE
Veteran
Veteran

Broj poruka : 341
Godina : 24
Posao/hobi : Sve zivo
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Economist taj Ned 20 Apr 2008, 10:53

Ghost ::Najverovatnije je ukucao najjaci forum na svet i gooogle mu izbacio ovaj kao jedino resenje. Razz Razz Razz Razz Razz

Tako nekako Very Happy

Ali nije to ni bitno, bitna je informacija.

Znate onu: Informacija je moc
Exclamation

Economist
Novi clan
Novi clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ghost taj Ned 20 Apr 2008, 20:56

Ovaj Ekonomist ucestvuje samo u ovoj temi. Samo onde gde pise BANKE Srbije.
Ghost
Legenda
Legenda

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PRVULE taj Pon 21 Apr 2008, 00:53

pa covek mora da se reklamise lol! lol! lol! Smile
PRVULE
Veteran
Veteran

Broj poruka : 341
Godina : 24
Posao/hobi : Sve zivo
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hostile taj Pon 21 Apr 2008, 06:15

Economist gore kaze:
Ne reklamiram FLEX, samo ga spominjem

Pa i ovo je reklama, zar ne?
Hostile
Moderator
Moderator

Broj poruka : 858
Datum upisa : 08.03.2008

http://hlmaster.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Economist taj Sre 23 Apr 2008, 07:31

Ghost ::Ovaj Ekonomist ucestvuje samo u ovoj temi. Samo onde gde pise BANKE Srbije.

Ha cujte, nekoga interesuje ekonomija, a nekoga turbo folk Evil or Very Mad
Very Happy

Economist
Novi clan
Novi clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od M45T3R M1ND taj Sre 23 Apr 2008, 10:17

Economist ::Ha cujte, nekoga interesuje ekonomija, a nekoga turbo folk Evil or Very Mad
Very Happy

lol!

Koje si godiste Economist?

PS. Trebao si staviti ovaj Twisted Evil smajli, prikladniji je Very Happy .

Poslednji izmenio M45T3R M1ND dana Sre 23 Apr 2008, 10:42, izmenjeno ukupno 1 puta

Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ghost taj Sre 23 Apr 2008, 10:18

koga interesuje turbo folk??? Shocked Shocked Shocked
Ghost
Legenda
Legenda

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od M45T3R M1ND taj Sre 23 Apr 2008, 12:10

Ghost ::koga interesuje turbo folk??? Shocked Shocked Shocked

Sto si tako sokiran pa znamo mi tvoje navike Wink

Rokeri s Moravu, sve ce gi zabavu lol!

Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ghost taj Čet 24 Apr 2008, 10:23

Dobri su Rokeri
Ima ona dobra pesma Moj se pevac spandjo s tvoju kokosku i Krknzi kikiriki
Ghost
Legenda
Legenda

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od M45T3R M1ND taj Čet 24 Apr 2008, 11:16

Ghost ::Dobri su Rokeri
Ima ona dobra pesma Moj se pevac spandjo s tvoju kokosku i Krknzi kikiriki

Dobri su, bas su dobri.

Nego konacno proradi onaj sajt od FLEX-u kako treba, juce cini mi se.

Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zokos taj Uto 29 Apr 2008, 05:15

Pa to su aplikacije za kredite lizing i ostale stvari koje idu preko neta i odma se zan dali je prosao kredit ili ne. Very Happy
zokos
Clan
Clan

Broj poruka : 64
Datum upisa : 05.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics